גז הוא אחת השיטות הנפוצות ביותר לאיתור נזילות מים. זוהי גם אחת הטכנולוגיות הנפוצות ביותר לאיתור דליפות.

ניתן לזהות גז במגוון דרכים, כולל:

– כימיקלים כגון אתיל מרקפטן ודימתיל גופרתי (DMDS)

– גלאי גזים כימיים שחשים ריחות רעים

ניתן להשתמש בגלאי דליפת גז כדי לזהות נוכחות מים בבניין. הגז נשאב לתוך בניין ואז הוא נשאב החוצה על ידי גלאי על הגג כדי לקבוע כמה גז נפלט.

המכשיר אינו מכיל חיישנים פעילים, במקום זאת הוא רק מזהה את אדי המים המגיעים מהאוויר באמצעות חיישן האינפרא אדום שלו ומשתמש במידע זה כדי לקבוע אם יש דליפה. חיישנים מסוימים תוכננו במיוחד למטרה זו.

איתור נזילות מים באמצעות גז כולל את הדרך המסורתית לאיתור נזילות על ידי נטילת ריח אוויר והבחנת בסימנים כמו ריח של ביצים רקובות.

הדרך המסורתית הייתה בשימוש במשך עשרות שנים, אך מדענים מאמינים כעת כי התקדמות בטכנולוגיה יכולה לסייע באיתור דליפות אלו בפחות מאמץ.

איתור דליפת גז הוא תהליך של איתור ואיתור גז דולף מזרם נוזלי או גזי באמצעות מנתח למדידת שינויים במרכיבים הכימיים של הגז.

איתור דליפות גז הוא תהליך חשוב עבור תעשיות וסוכנויות רבות, כגון רשתות חלוקת גז טבעי, מכוני טיהור שפכים, מפעלי תעשייה ובתי חולים.

העיקרון הבסיסי של איתור דליפות באמצעות ניתוח גז הוא מדידת רמות הריכוז של רכיבים כימיים שונים בדגימה. כאשר ישנם ריכוזים מתחת לסף שצוינו, ניתן להניח כי קיימת נזילה.

התוכנה שמספקת חברות אלו יכולה לזהות סוגים שונים של גזים לרבות מתאן, מימן גופרתי, חמצן, פחמן דו חמצני ועוד.

איך עובד איתור נזילות מים בגז?

איתור נזילות מים הן בעיה נפוצה בבניינים וכאשר לבניין יש נזילת מים משמעותית, זה יכול להיות די יקר לתיקון. התקנת מכונות ייעודיות לאיתור נזילות מים היא יקרה וגוזלת זמן.

חברות מסוימות החלו להשתמש במערכות איתור נזילות מים המופעלות על ידי בינה מלאכותית כדי לתפוס את הדליפות הללו לפני שהן מסלימות. גרסת משתמשת בחיישנים דיגיטליים המזהים את הגז באוויר. חלק מהחיישנים הדיגיטליים הללו קובעים את ריכוז הגז וחלקם קובעים את ריכוז מימן גופרתי (H2S) שממנו נעשה ניחוש מושכל לגבי דליפה פוטנציאלית. מערכות אלו שימשו לעצירת נזילות מים בבתי חולים, בנייני משרדים ומתקני אחסון.

מימן גופרתי (H2S) הוא תרכובת כימית הגורמת להשפעות רעילות כאשר הוא חודר לגוף באמצעות שאיפה או בליעה, במיוחד בריכוזים גבוהים יותר.

איתור נזילות מים באמצעות גז יעיל יותר מאיתור באמצעות מים. הגז ניתן לזיהוי ממרחק רב בשל מתח הפנים הנמוך שלו והוא יכול להיכנס לתוך הבית דרך סדקים.

ניתן למצוא דליפות גז בבתים, משרדים, חנויות ומפעלים.

איתור נזילות מים באמצעות גז יעיל יותר מאיתור נזילות מים שכן הוא מספק דיוק טוב יותר ומוודא שהאזור אינו מזוהם בכימיקלים מסוכנים או מתכות כבדות.

איתור גז היא שיטה לאיתור דליפות גז בצנרת, מכלי דלק וחללים סגורים אחרים באמצעות הליום. זה עובד על ידי מדידת לחץ ההליום המשתחרר מהדליפה והשוואתו ללחץ בסיס מאפס עד מטר אחד. בעזרת טכנולוגיה זו, חברות יכולות לזהות נזילות מים בצנרת או במיכלי הדלק שלהן בקלות.

במאמר זה, נדון כיצד עובד איתור נזילות מים באמצעות גז יחד עם היתרונות והחסרונות שלו.

-זה יכול לשמש לגילוי משקעי גז טבעי ודלק נוזלי כאחד

-הליום הוא גז אינרטי שבורח לאט

-שיטה זו יכולה לזהות נזילה גם אם הנזילה טרם אותרה בשיטות קונבנציונליות