איתור נזילות מים בחצר הוא תהליך שבו באמצעות מכשירים מתקדמים ניתן לאתר את מקום הנזילה, מהיכן היא מגיעה ולטפל באופן נקודתי בנזילה ללא צורך בחפירות פיזיות.

בשונה מביצוע איתור נזילות מים בבית שבהם אנו רואים באופן מיידי את מקור הנזילה, לרבות הצפות, מים בקירות ואפילו התקלפות של הקיר.

כאשר מדובר על נזילה בחצר ייתכן ויקח המון זמן עד שנראה את הנזילה, הסיבה לכך היא כי רוב המים חלחלו אל תוך האדמה ובנוס, יספגו באמדה והצמחים ישתו את רוב המים.

מה שאומר שישנם מצבים בהם הנזילה לא תתגלה במשך זמן רב, אלא אם מדובר על נזילה מאוד אגרסיבית.

ישנם מקרים רבים שבהם מציאת נזילת מים בחצר יכולה להיות מסובכת. איך מאתרים מהיכן מגיעים המים?

חלק מהסימנים הנפוצים לדליפה כוללים כתמי עלים על צמחים ואדמה לחה ליד הקרן שלך. אם אתה מבחין בסימנים אלו, עדיף לפנות לאינסטלטור המקומי כדי לתקן זאת עבורך.

המאמר דן כיצד לזהות האם קיימת נזילה בחצר שלך, יחד עם כיצד לתקן אותה אם היא קיימת.

איתור נזילות הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בטיפול בדשא. זה לא רק עוזר לשמור על חצר בריאה אלא גם עוזר לחסוך במים, כסף וזמן.

יתכן שקשה לאתר נזילות מים מכיוון שהדשא בדרך כלל סופג הרבה יותר מים ואז הוא יופיע לך. כדי למצוא את הדליפות הללו, אנו ממליצים להשתמש באור שחור. ובכלים מתאימים לביצוע איתור נזילות מים בחצר.

עקרון איתור נזילות מים מבוסס על העובדה שהמים תמיד מחפשים את הרמה הנמוכה ביותר. העיקרון משמש לאיתור צנרת מים נסתרת ודליפות מים תת קרקעיות.

התהליך מתחיל בצינור עמוס בחול סבון או רטוב המוצב בצורה אופקית באזור בו יהיה ממוקם הצינור החשוד. הצינור יאפשר לחלק מהחול הסבון או הרטוב לזרום לתוך דלי משני קצות הצינור, וכתוצאה מכך שתי שכבות משני קצות הצינור מלאות בחול סבון או רטוב; שכבה אחת לכל צד של הצינור.

ברז דולף או ניקוז סתום הם מטרד, אבל זו גם בעיית אינסטלציה רצינית. דליפות עלולות לבזבז גלונים של מים ולגרום נזק יקר לבית שלך.

איתור נזילות באמצעות החלק החיצוני של הבית שלך עשוי להיות דרך אחת לאתר נזילות מים שעלולות להוביל לנזקי מים בעתיד, במיוחד בגלל שנזילות יכולות להופיע בכל מקום בחלק החיצוני של הבית שלך.

אחת הדרכים לאתר נזילות מסוג זה היא חיפוש אחר טפטוף צבע במקום לא בולט שאינו באור שמש ישיר. צבע מתייבש לאט יותר משאר חלקי הבית ויורגש על משטח יבש.

לרוב האנשים לעולם לא יהיה ניסיון עם צינור דולף, אבל אתה צריך לזכור שזה קורה ואם זה קורה, עלולות להיות השלכות חמורות. כדי שזה לא יקרה כדאי לבדוק את הממטרות לפני שאתם יוצאים לערב או לצאת לריצה בבוקר – אף אחד לא רוצה להתמודד עם דשא מלוכלך או להשקות את הגינה שלו בממטרות בזמן שהוא רחוק מהבית.

כדי לאתר את הדליפות הללו בחצר שלהם, בעלי בתים יכולים להשתמש במגוון כלים, כמו מצלמה חזקה המיועדת לביצוע איתור נזילות בצורה מקצועית ויסודית.

איתור נזילות מים בגינה

כיצד מתבצע איתור נזילות מים בחצר?

דליפות הן אחת הבעיות הקשות ביותר שאנשים מתמודדים איתם בחצר שלהם. נזילות מים יכולות להיות מורגשות מרחוק, וכאשר הן לא מזוהות זמן רב מדי, הן עלולות לגרום לנזק לבית שלכם שלא רואים לעתים קרובות עד שמאוחר מדי.

אחד הפתרונות לבעיה זו היה מערכות ספרינקלרים חכמות. אלו הן תוכניות שמזהות את צורת החצר שלך ומשתמשות בחיישנים כדי לוודא שלא נשארים מים על הקרקע או דולפים לתוך מבנים או בתים סמוכים. בניגוד למערכות ספרינקלרים מסורתיות, לממטרים החכמים הללו מוטבעים חיישנים כך שהם יכולים לזהות בקלות מים גם אם הם ספגו לחלוטין בחצר שלכם או שהעונה הגשומה רק החלה.

זו שאלה שכולנו שואלים את עצמנו, במיוחד כשמדובר בחצרות שלנו. הדרך הטובה ביותר לנהל נזילות מים היא באמצעות התקנת מערכת איתור נזילות מים.

קו ההגנה הראשון של בעל הבית מפני סיכונים של נזילות מים בחצר מונע מהם מלכתחילה. זה כולל שימוש במערכת השקיה חיצונית בטפטוף והשקיית הצמחים רק בזמנים שנקבעו.

מערכות איתור נזילות מים גם יעילות שכן הן יכולות להתריע לבעלי בתים כאשר מתגלות נזילות ולתת מידע מפורט על מיקום וגודל הנזילה וכן על מצבה.

נזילות מים הן תמיד בעיה הולכת וגוברת עבור בעלי בתים ולעיתים קרובות פוגעת ברכוש. חשוב שבעל הבית ידע לזהות נזילות מים בחצר שלו.

ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בכמה שיטות שונות כמו בדיקת הקרקע עם חפירה, רכישת גלאי מים קטן, או הזמנת מומחה שיברר מהיכן מגיעה הנזילה. ישנן גם דרכים למנוע נזילות עתידיות אם הן מתרחשות על ידי הנחת חימר ומלט על הקרקע מסביב לבריכה או הממטרות.

מדוע חשוב לטפל בזמן בנזילה בגינה?

מים חיוניים לשגשוג של צמחים ועצים. כאשר לא מטופלים בזמן, זה יכול להוביל למוות של צמחים.

גינון הוא דרך מסורתית ליהנות מהחוץ. מלבד צמחים יפים, זה גם נותן לנו הזדמנות לראות את הטבע ולחקור את העולם סביבנו. חשוב לדאוג לצמחים ולשמור עליהם להשקות וכן למנוע את חשיפת השורשים שלהם. עם זאת, לפעמים, כמה דליפות יכולות לקרות בגנים אלה.

כאשר צמחים נמצאים בגינה שלך, יש להשקות אותם באופן קבוע. המים שדולפים מהצינורות והניקוז הם לא רק בזבוז מים, אלא הם גם עלולים לגרום לנזק חמור לצמחים שלכם.

חשוב לטפל בנזילות בשלב מוקדם כדי שלא ייגרם לצמח נזק קבוע. אם אתה מחכה שזה יחמיר, יהיה לך קל יותר לתקן את הבעיה באותה נקודת זמן.

מעבר לפגיעה בצמחים ובגינה, מים עומדים מביאים איתם גם מזיקים כגון יתושים שיכולים להגיע למקום, המים הופכים להיות מקור השתיה של מזיקים ובינהם גם עכברים שיכולים להגיע לשטח וליצור עוד המון בעיות קיצוניות.

מהם הגורמים הנפוצים ביותר לנזילות מים?

הגורמים הנפוצים ביותר לדליפות מים נמצאים בתחומים הבאים:

1) קורוזיה

2) צנרת סתומה

3) נזילות הנגרמות על ידי צינורות שבורים, ברזים או שסתומים פגומים ורכיבים מבניים אחרים

4) צינורות וברזים קפואים

5) סיבות הקשורות לתכנון כגון חוסר ניקוז הולם

נזילות מים מתרחשות בדרך כלל כאשר יש חור או סדק בצינור המשמש להובלת מים. הגורמים הנפוצים ביותר לדליפות מים הם מהדקים שחוקים וכובע חסר.

נזילות מים נגרמות מהרבה גורמים כולל נזילות צנרת ונזילות גג. נזילות מסוג זה גורמות לרוב לנזק לרכוש ויכולות גם להיות הגורם לעובש.

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנזילת מים היא צינור הצפת אסלה פתוח. אם יש לך אסלה שאין לה פקק, אז אולי תצטרך להתקין אחד או לתקן את הצינור. השני בשכיחותו הוא צנרת תקולה או סוגים אחרים של בעיות בצנרת.