איתור תשתיות הוא תהליך שבו מגלים את קיומן של תשתיות תת קרקעיות עמוקות ללא צורך בחפירות, הרס או כל ביצוע פעולה הנדסית מורכבת.

בחלק מתהליך האיתור מבוצע הסימון של התשתיות ברמה מדויקת לרבות עומק התשתית וסוגה.

התהליך מתבצע באמצעות מכשיר לגילוי תשתיות תת קרקעיות הפעול בטכנולוגיה אלקטרומגנטית המכונה דיטקטור (Detector), המשדר אשר בונה שדה מגנטי בתדרים ועוצמות מכוונים שאלו מאפשרים לקלוט את המידע באופן מדויק על המיקום של התשתיות לרבות עומקן.

אופן שיטת האיתור

השיטה פועלת באופן שבו המכשיר אשר מייתר שדה מגנטי, שולח אותות אל התשתיות, ישנו מקלט מיוחד המופעל באופן ידני והוא נע על הקרקע (ללא צורך בביצוע שום פעולה מלבד שליטה במקלט), המכשיר קולט את השדה המגנטי שנוצר ומספק חיווים בהתאם למה שנמצא בשטח. המכשיר מייצר מפה ויזואלית מלאה של התשתית, עומקה, סוגה ואף מייצר תרשים מלא המאפשר לאחר מכן לבצע כל סוג של עבודה ללא פגיעה באותה תשתית וללא הוצאות כבדות הדורשות חפירות ולא פעם גם גורמות לנזקים כבדים בגלל פגיעה באותה תשתית.

סוגי התשתיות הניתנות לאיתור

בזכות שימוש בציוד מתקדם מכשיר לאיתור כל סוגי התשתיות תת קרקעיות ניתן לאתר את סוגי התשתיות הבאים :

איתור תשתיות – שאלות ותשובות

רבים שזקוקים לשירות איתור תת קרקעי של תשתיות כלל לא יודעים מהו התהליך, כיצד הוא מתבצע ועד כמה החשיבות שלו היא רבה. לכן, אספנו את השאלות המרכזיות שעולות והבאנו לכם את התשובות של המומחים שלנו.

מה זה איתור תשתיות?

איתור של תשתיות הוא תהליך שבו באמצעות מכשור מתקדם היוצר שדה מגנטי, ניתן לקלוט וליצור מפה ויזואלית של התת קרקעיות הנמצאות באזור. כלומר איתור של תשתיות מים, ביוב, חשמל, גז,  הארקה ועוד.

תשתיות אלו עוברות בנתיבים מוגדרים ובכל הקמה של תשתית כזאת נבנית מפה מדויקת של מיקום התשתית, אורכה וסוגה. הכל במטרה לספק לכל מבנה בישראל את התשתיות להן הוא נדרש.

לאילו צרכים מתבצע האיתור?

המשמעות של האיתור המדויק היא בעלת חשיבות רבה, במקרים בהם נדרש ביצוע של פעולות הנדסיות כגון : בניית מבנה, חפירה בשטח לצורך בניית בריכה, חפירה לצורך התאמה של חניון תת קרקעי ועוד סוגים של פעולות אלו.

כאן עולה שוב נושא החשיבות הרבה שיש לאיתור, תפקידו הוא להציל חיי אדם! במקרים בהם מבוצעות חפירות וישנן תשתיות גז, חשמל או חומרים מסוכנים, פגיעה באותן תשתיות עלולה לעלות בחיי אדם ותיקונה יכול להגיע לא פעם גם למילוני שקלים.

איזה שיטות איתור קיימות?

ישנן שני שיטות איתור נפוצות ביותר, האחת היא חישוף, כלומר איתור פיזי של חשיפת התשתית באמצעות כלים כבדים, חפירות בהתאם למתווה של קו התשתית. שיטה נוספת ומתקדמת במיוחד היא שיטה של שימוש במכשור מתקדם ומיוחד היוצר שדה ומצייר את קו התשתית על המפה.

מהו הסוג הנפוץ ביותר של תשתית תת קרקעית שנמצאת בעיר?

תשתית תת קרקעית כוללת שירותים כגון חשמל, מים וביוב ששומרים על פעילות ערים. הם בדרך כלל רצים מתחת לפני הקרקע וקשה לראות אותם.

הסוג הנפוץ ביותר של תשתית תת קרקעית הוא מערכת ביוב. זה חשוב מאוד בשמירה על שפכים מחוץ לנתיבי מים ואגמים. מערכות תת קרקעיות נוספות כוללות רשתות חלוקת מים, צינורות גז טבעי, צינורות קיטור, כבלי חשמל וקווי טלפון.

ערים משתמשות בתשתית תת קרקעית כדי לשמור על ביטחון הציבור על ידי הגנה על אנשים מפני זיהום והצפות כאשר יורד גשם או שלג כבד.

תשתית תת קרקעית מתייחסת למערכות השירות התת קרקעיות, כגון צינורות חשמל, מים, ביוב וגז הנמצאים בשימוש בערים.

הסוג הנפוץ ביותר של תשתית תת קרקעית שנמצאת בעיר היא מערכת הביוב. זוהי אחת המערכות התת-קרקעיות העתיקות והגדולות ביותר המשמשות את בני האדם.

במדינת ישראל רוב תשתית החשמל פרוסה בכבלים מעל הקרקע, יחד עם זאת ניתן למצוא תשתיות גז תת קרקעיות. כל אלו מעלים את החשיבות שיש לביצוע איתור תשתיות לפני תחילת כל פרוייקט.

מהו המיקום הכללי של תשתית תת קרקעית בעיר?

השקיה, ניקוז מי סערה, ביוב, ניהול פסולת

מיקומה הכללי של תשתיות תת קרקעיות בעיר משתנה, הוא נמצא בעיקר בצמוד למבנים בכדי לחבר את אותם מבני מגורים אל התשתית ומשם ממשיך עד לניקוז מרכזי בהתאם לתוואי השטח.

תהליך זה נעשה על ידי חפירת האדמה ולאחר מכן הנחת צינורות וחיווט תת קרקעי. ברוב המקרים צינורות אלו משמשים לנגר ביוב ומי סערה. חשוב לשמור על זרימת מים תקינה כאשר יורד גשם שכן הם מחזירים חומרי הזנה לאדמה שאבדו בתקופות יבשות צינורות אחרים משמשים לטיפול בפסולת הכוללת ביוב, מים אפורים, מים שחורים ופסולת מוצקה. לבסוף, בחלק מהמשטחים יש מערכות ניקוז תת קרקעיות שניתן להשתמש בהן כדי להסיר עודפי מים עיליים כגון מי גשמים לאחר גשם כבד.

אילו גורמים משפיעים על מיקומה של תשתית תת קרקעית?

תשתית תת קרקעית היא חלק מרכזי בפיתוח תשתיות מודרניות. ממשלות וארגונים משקיעים בתשתיות תת קרקעיות כגון:

– מיכלי אחסון גז תת קרקעיים

– מכוני טיהור שפכים תת קרקעיים

– רשתות הולכת חשמל תת קרקעיות

תהליך הבנייה של תשתיות תת קרקעיות תלוי מאוד במיקום בו ייבנה ויופעל המתקן. גורמים שונים כוללים:

– מאפיינים גיאולוגיים

– מאפיינים טופוגרפיים

– גיאולוגיה וטופוגרפיה בשילוב עם אקלים לקביעת סוג הקרקע

– דפוסי שימוש בקרקע וסוגי בעלות על קרקע.

כיצד ניתן למצוא כבלים קבורים, צינורות וכו'?

מתקנים תת-קרקעיים של כבלים, צנרת וחשמל נמצאים בכל מקום. הם קבורים מתחת למדשאה שלך או מתחת למדרכה מול הבית שלך.

זה כאב ראש גדול למצוא כבלים קבורים, צינורות ומתקנים תת קרקעיים חשמליים. אם אי פעם תצטרך לגלות היכן הם נמצאים, תצטרך להשקיע הרבה זמן בחפירה.

למזלנו, יש דרך קלה לגלות היכן נמצאים הכבלים, הצינורות והמתקנים התת-קרקעיים הללו באמצעות גלאי מתכות!

אנו בחברת איתורים עושים שימוש בגלאי מתכות מתקדם ביותר בעולם ומעניקים לכם איתור ומיפוי של כל התשתיות הנמצאות בטח.

מהם הסוגים השונים של תשתיות תת קרקעיות?

ישנם סוגים שונים של תשתיות תת קרקעיות. אלה כוללים רשתות מים וביוב, קווי גז, קווי חשמל וכבל טלפון.

אלו הם הסוגים השונים של תשתית תת קרקעית:

– רשתות מים וביוב: אלו מורכבות מצינורות חרס או בטון המובילים מים או ביוב למכון טיהור או למתקנים דומים. הם גם מאפשרים מדידת זרימה.

– קווי גז: צינור מסוג זה מורכב מצינור פלדה מוקף בכיסוי מגן המלא בגז המשמש כדלק למערכות הסקה מרכזית, מכשירי בישול בגז ותאורת גז.

– קווי חשמל: סוג זה של תשתית תת קרקעית מורכב ממוליכים למחצה הנקראים כבלים – מורכבים בדרך כלל מחוטי נחושת – קבורים באדמה ליד מקור חשמל. הכבלים מכילים גם חשמל.

אנו כאן בחברת איתורים נעמוד לרשותכם לביצוע כל עבודת איתור, בזכות השירות, הניסיון והשימוש בכלים המתקדמים בעולם, שילוב של טכנולוגיה עם שיטות מסורתיות לאיתור מהיר ומדויק.