איתור תשתיות הוא תהליך שבו מגלים את קיומן של תשתיות תת קרקעיות עמוקות ללא צורך בחפירות, הרס או כל ביצוע פעולה הנדסית מורכבת.

בחלק מתהליך האיתור מבוצע הסימון של התשתיות ברמה מדויקת לרבות עומק התשתית וסוגה.

התהליך מתבצע באמצעות מכשיר לגילוי תשתיות תת קרקעיות הפעול בטכנולוגיה אלקטרומגנטית המכונה דיטקטור (Detector), המשדר אשר בונה שדה מגנטי בתדרים ועוצמות מכוונים שאלו מאפשרים לקלוט את המידע באופן מדויק על המיקום של התשתיות לרבות עומקן.

אופן שיטת האיתור

השיטה פועלת באופן שבו המכשיר אשר מייתר שדה מגנטי, שולח אותות אל התשתיות, ישנו מקלט מיוחד המופעל באופן ידני והוא נע על הקרקע (ללא צורך בביצוע שום פעולה מלבד שליטה במקלט), המכשיר קולט את השדה המגנטי שנוצר ומספק חיווים בהתאם למה שנמצא בשטח. המכשיר מייצר מפה ויזואלית מלאה של התשתית, עומקה, סוגה ואף מייצר תרשים מלא המאפשר לאחר מכן לבצע כל סוג של עבודה ללא פגיעה באותה תשתית וללא הוצאות כבדות הדורשות חפירות ולא פעם גם גורמות לנזקים כבדים בגלל פגיעה באותה תשתית.

סוגי התשתיות הניתנות לאיתור

בזכות שימוש בציוד מתקדם מכשיר לאיתור כל סוגי התשתיות תת קרקעיות ניתן לאתר את סוגי התשתיות הבאים :

איתור תשתיות – שאלות ותשובות

רבים שזקוקים לשירות איתור תת קרקעי של תשתיות כלל לא יודעים מהו התהליך, כיצד הוא מתבצע ועד כמה החשיבות שלו היא רבה. לכן, אספנו את השאלות המרכזיות שעולות והבאנו לכם את התשובות של המומחים שלנו.

מה זה איתור תשתיות?

איתור של תשתיות הוא תהליך שבו באמצעות מכשור מתקדם היוצר שדה מגנטי, ניתן לקלוט וליצור מפה ויזואלית של התת קרקעיות הנמצאות באזור. כלומר איתור של תשתיות מים, ביוב, חשמל, גז,  הארקה ועוד.

תשתיות אלו עוברות בנתיבים מוגדרים ובכל הקמה של תשתית כזאת נבנית מפה מדויקת של מיקום התשתית, אורכה וסוגה. הכל במטרה לספק לכל מבנה בישראל את התשתיות להן הוא נדרש.

לאילו צרכים מתבצע האיתור?

המשמעות של האיתור המדויק היא בעלת חשיבות רבה, במקרים בהם נדרש ביצוע של פעולות הנדסיות כגון : בניית מבנה, חפירה בשטח לצורך בניית בריכה, חפירה לצורך התאמה של חניון תת קרקעי ועוד סוגים של פעולות אלו.

כאן עולה שוב נושא החשיבות הרבה שיש לאיתור, תפקידו הוא להציל חיי אדם! במקרים בהם מבוצעות חפירות וישנן תשתיות גז, חשמל או חומרים מסוכנים, פגיעה באותן תשתיות עלולה לעלות בחיי אדם ותיקונה יכול להגיע לא פעם גם למילוני שקלים.

איזה שיטות איתור קיימות?

ישנן שני שיטות איתור נפוצות ביותר, האחת היא חישוף, כלומר איתור פיזי של חשיפת התשתית באמצעות כלים כבדים, חפירות בהתאם למתווה של קו התשתית. שיטה נוספת ומתקדמת במיוחד היא שיטה של שימוש במכשור מתקדם ומיוחד היוצר שדה ומצייר את קו התשתית על המפה.

אנו כאן בחברת איתורים נעמוד לרשותכם לביצוע כל עבודת איתור, בזכות השירות, הניסיון והשימוש בכלים המתקדמים בעולם, שילוב של טכנולוגיה עם שיטות מסורתיות לאיתור מהיר ומדויק.