כבל הסיבים האופטיים הוא חוט זכוכית דק המעביר אור באוויר. הוא דק יותר משערת אדם ויכול להעביר נתונים במהירות וביעילות רבה יותר.

סיבים אופטיים משמשים בהעברת נתונים, יישומים רפואיים ולהארה. הם משמשים בעיקר בכבלי תקשורת למרחקים ארוכים בגלל יכולתם לשאת אותות למרחקים גדולים עם הפרעות מינימליות.

סיבים אופטיים הם הסיבים האופטיים המשתמשים באור כדי להעביר נתונים. הם מורכבים מזכוכית טהורה או פלסטיק ויכולים לפלוט אור דרך חומר טבעי או מעשה ידי אדם. סוג כבל הסיבים האופטיים, גודלו והמרחק שהוא יכול להעביר מידע תלויים באופן שבו הוא נוצר.

מהם השימושים הנפוצים בסיבים אופטיים?

סיבים אופטיים יכולים לשאת כמויות גדולות של נתונים במהירות גבוהה למרחקים ארוכים. זו הסיבה שהם משמשים לעתים קרובות כעמוד השדרה של רשתות מודרניות ועבור מרכזי נתונים.

סיבים אופטיים משמשים במקרים הבאים:

-חיבור מחשבים, מסופים או מכשירים אלקטרוניים אחרים.

-העברת אותות למרחקים ארוכים.

-מתן אבטחה לבניינים על ידי השבתת כניסה בלתי מורשית דרך דלתות, חלונות ושקעי חשמל.

לסיבים אופטיים יש יישומים רבים בתעשיות רבות כגון אינטרנט, הייטק, תעשייה, תקשורת רפואית ועוד.

פריסת סיבים אופטיים ברחבי הארץ לתקשורת אינטרנט מהירה.

סיבים אופטיים פרסים בקנה מידה רחב בשל המהירויות המהירות יותר והשהייה נמוכה יותר, נעשה שימוש בסיבים אופטיים למשימות כגון ועידת וידאו, ייעוץ רפואי מרחוק, שידור אודיו-וידאו באיכות גבוהה.

סיבים אופטיים הם הדרך המתוחכמת והיעילה ביותר להעברת נתונים למרחקים ארוכים. הם מסוגלים להעביר נתונים במהירות של עד פי 100 מהר יותר מאשר DSL והם לא מאבדים מנות נתונים.

עקב ההתפתחות המהירה בתחום חברות רבות נכנסו לשוק ופרסו סיבים אופטיים ברחבי הארץ.

להלן מספר חברות אשר פועלות בשוק הישראלי:

פרטנר פייבר -לחברה יש כבר מספר רב של יישובים ברחבי הארץ. היא מציעה חבילות הכוללות ספקי ותשתיות של Fiber וכן חבילות טריפל פרטנר  Fiber.

בזק מציעה ספקי אינטרנט שונים במהירויות שונות כולן רתומות על תשתית הסיבים שלהן. אתה יכול למצוא את הספק המתאים ביותר לצרכי הפס הרחב שלך, בין אם עם 1000Mbps, 500Mbps או 250Mbps.

סלקום – על מנת להציע חוויה מותאמת לכל לקוחותיה, סלקום מציעה מגוון חבילות הניתנות להתאמה לצרכים האישיים. חלק מהחבילות השונות כוללות את חבילת הנתונים הסלולריים כולל טלפון קווי או סופר wifi

לסיכום

ההתחברות לתשתית הסיבים היא פשוטה כמו להודיע לספק שלך שאתה רוצה אינטרנט בסיבים אופטיים, והוא יוכל לספק לך מפה של היכן נמצאת התשתית שלו.אז איך תדעו אם אתם יכולים להתחבר לתשתית פייבר?

משרד התקשורת מפתח כעת אפליקציה שתנגיש את המידע על פריסת סיבים אופטיים, כך שהמשתמשים יוכלו לבחור את סוג התשתית המתאים בהתאם לכתובתם. בינתיים, אספנו עבורכם את המידע על החברות בתחום זה לבדוק אותן.