מחפר שאיבה ציקלוני והישמושים שלו כחלק מביצוע איתור תת"ק. משאבות מים קיימות דורשות כוח רב ולעיתים הן חלשות. משאבות ציקלוניות הן סוג חדש של משאבת מים שמשתמשת בכוח הסיבוב של כדור הארץ ליצירת כוח. זה יכול לשמש לייצור חשמל או לשאוב מים מתחת לאדמה.

ההמצאה היא תוצאה של מאמץ משולב של מהנדס וארכיאולוג לעשות שימוש בכוח מסיבוב כדור הארץ, שאינו מנוצל כלל. הממציא הבין שאם הם יכולים לרתום את האנרגיה הזו, יהיה אפשר להקל על החיים של אנשים החיים במקומות שבהם יש מעט או אין גישה לחשמל.

תוכניות הממציא נתמכו על ידי נאס"א ונבדקו באזורים מסוימים בעולם עם תוצאות מדהימות עד כה!

שאיבת אדמה ציקלונית היא טכניקה חדשה שניתן להשתמש בה לשאוב מים ממכרות. זוהי שיטה יעילה, מהירה וחסכונית לשאוב מים ממכרות.

זהו מכשיר מבוסס ציקלון שיכול לייצר אוויר בלחץ גבוה ללא כל בעירה. למכשיר זה אין חלקים נעים והוא צורך פחות חשמל. התקנת מכשיר זה אינה דורשת שינויים גדולים בתשתית המכרה.

משאבת עפר ציקלונית היא חידוש גדול בתחום אספקת המים והשקיה, מכיוון שאין צורך להתקין אותה ליד מקור המים. הוא יכול לשאוב מים ממרחק של עד 3 ק"מ והוא יכול לספק מספיק מים למספר גדול של אזורים גם אם הם מרוחקים אחד מהשני.

מחפר שאיבה ציקלוני

המילה "ציקלון" היא המילה המתארת את הדרך בה אוויר וגזים אחרים נעים בתנועה ספירלית או מעגלית. מחפר שאיבה ציקלון עושה בדיוק את זה, הוא משתמש בעקרון הציקלוני לשאיבת מים מתוך פירים המכרות

מחפר שאיבה ציקלוני לוקח מים ממקור, שואב אותם אל פני השטח ולאחר מכן זורק אותם לשוקת שבה הם נובעים. יש לו שלושה צמיגי גומי גדולים על השלדה שלו, שהם מנופחים כדי לגרום להם לצוף.

ישנן שתי משאבות במכונה שלוקחות מים מהכניסה בקצה אחד של המחפר עם מסך מצטבר כדי להשאיר פסולת מהמערכת. שתי המשאבות פועלות עם שני מנועים הידראוליים המסתובבים ב -3,600 סל"ד.

מחפר שאיבה ציקלוני ציקלון הוא סוג של מחפור רטוב המשמש לשאיבת חימר, חול, חצץ וסחף מתחתית נהרות או אגמים. מחפר השאיבה של ציקלון (CPE) היא מכונה שניתן להשתמש בה להורדת חומר מהאגרה על הקרקע. הוא מורכב מחופר המצויד במצורף מחפר בעל משאבה הידראולית אחת או יותר.

מחפרים לשאיבת ציקלון הם סוג של ציוד הידראולי המשמש לחפירה והעברת חומר אדמה. מחפרים לשאיבת ציקלון מגיעים במגוון גדלים ווריאציות שונות.

מלבד גודל המכונה, קיימות גם וריאציות אחרות כגון:

1) כיוון סיבוב: אופקי או אנכי

2) גובה ההרמה: משתנה בין 0-6 מטר

3) הספק מנוע: 1800 עד 5000 כוחות סוס

4) עומק חפירה מקסימלי: עד 50 מטר

מחפרון לביצוע איתור תשתיות תת קרקעיות

מחפרון היא מכונת בנייה כבדה המשמשת בפעולות עפר. מחפרון מורכב משלושה רכיבים עיקריים שהם המנוע, המערכת ההידראולית ומערכת הסורק.

מחפרון מיועד לספק חפירה מכנית לחפירת תעלות, בניית תעלות, הקמת צינורות, הנחת מים או קווי ביוב. זה יכול לשמש להרמה והעברת חומרים כבדים כמו ערימות סלעים או גדילי עצים. הם משמשים גם לבניית מחסומים מוצקים כדי לעצור סחף במורדות תלולים, לחפור תעלות ניקוז או תעלות קווי חשמל ".

בעבר הותקנה תשתית תת קרקעית על ידי מפעילי מחפרון שחפרו תעלות ידנית והניחו צינורות. בעתיד אנשים יוכלו להוציא עבודה מסוג זה למיקור חוץ למכונה. המחפרון יוכל להתקין צינורות וכבלים מבלי שיהיו בתוכו אדם. למכונה תהיה זרוע רובוטית, מצלמות ומסכי וידאו שיאפשרו למפעיל לראות מה קורה בתוך התעלה.

ערים ומחוזות רבים צריכים למפות תשתיות תת קרקעיות, כגון צינורות ביוב, קווי חשמל וצינורות מים. במשך שנים רבות תהליך המיפוי של תשתיות מסוג זה בוצע באופן ידני. לרוב זה לקח הרבה זמן ולא תמיד היה מדויק. כיום ניתן להשתמש בציוד מיוחד למיפוי אוטומטי של תשתיות תת קרקעיות.

ישנן שתי שיטות עיקריות שניתן לאתר ולמפות תשתיות תת קרקעיות: טכנולוגיה אקוסטית והדמיית תהודה מגנטית (MRI). הטכנולוגיה האקוסטית בדרך כלל יעילה יותר מ- MRI מכיוון שהיא נשענת על גלי קול הנפלטים ממכשירים באדמה אשר קופצים מתחת לפני השטח וממפים אותה בתלת -ממד.

דימות תהודה מגנטית משתמשת בשדות אלקטרומגנטיים כדי לייצר תמונות מפורטות של המבנה התת -קרקעי של אובייקט על ידי מדידת שינויים ברמות האנרגיה של הגרעינים שלו כאשר הם

השלב הראשון בתהליך הוא יצירת מפת המשטח שעליו נמצאת התשתית התת -קרקעית. זה מושג על ידי מיפוי כל כלי שירות ולאחר מכן הוספתם למודל GIS תלת-ממדי של פני השטח.

איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות הוא מאמץ צוותי. הוא דורש נתונים מדויקים על מיקומם של נכסים תת קרקעיים, שלעיתים קשה לאתר אותם. כך שחברות פונות יותר ויותר לטכנולוגיית מערכות המידע הגיאוגרפיות (GIS) לעזרה בצרכי המיקום שלהן, בנוסף לשימוש בתוכנות הנדסה אזרחית, מכ"ם חודר קרקע וטכנולוגיות אחרות.

איתור וגילוי תקלות תת קרקעיות

תקלות תת קרקעיות ודליפות ביוב תת קרקעי אינן מתגלות לעיתים קרובות ויכולות לגרום לאובדן חיים ורכוש. לפיכך, יש צורך במערכת גילוי מוקדם לתקלות מסוג זה.

מאז שנות השישים פותחו מערכות רבות ושונות לאיתור תקלות תת קרקעיות הכוללות אינדוקציה אלקטרומגנטית, פליטה אקוסטית, בינה מלאכותית (AI) וראייה ממוחשבת.

ישנן טכניקות רבות ושונות המשמשות לאיתור תקלות בכבלי חשמל וכן דליפות ביוב תת קרקעי. עם זאת, אף אחת מהטכניקות הללו אינה יכולה להיחשב כטכניקה אוניברסלית הניתנת ליישום על כל מקרה; לכולם יש יתרונות וחסרונות. בינה מלאכותית (AI) היא אחת הטכניקות שפותחו לאחרונה והראו הבטחה רבה באיתור תקלות בכבלי חשמל וכן דליפות ביוב תת קרקעי.

כבלי החשמל התת -קרקעיים וקווי הביוב התת -קרקעיים אינם נראים לעין לעין. הדרך היעילה ביותר לאתר תקלות אלה היא באמצעות טכנולוגיית GIS. GIS מסוגל לזהות תקלות תת קרקעיות בהתבסס על מיקומן ועל קווי המתאר של פני השטח שמעליהם.

ישנן דרכים שונות בהן ניתן לאתר תקלות תת קרקעיות. השיטה הנפוצה ביותר היא שליחת זרם חשמלי דרך הכבל המונח בקרקע. כאשר הזרם זורם דרכו, הוא יופסק אם תהיה הפרעה על הכבל. הפרעה זו תירשם ותמפה ברשת עם קואורדינטות להבדיל בין תקלות שונות.

כאשר תקלות נמצאות עמוק מדי מתחת לפני הקרקע מכדי ששיטה זו תוכל לפעול, ניתן לאתר אותן באמצעות שדות מגנטיים או סייסמולוגיה. איתור תשתיות תת קרקעיות הוא פעולה הדורשת שימוש בכלים מתקדמים, טכנולוגיה ויוכלת לזהות ולהכיר את תנאי השטח.

ישנן דרכים שונות לאתר תקלות. אחת הדרכים הנפוצות ביותר היא באמצעות השדה המגנטי של כדור הארץ. השדה המגנטי של כדור הארץ נוצר על ידי הזזת מתכת נוזלית, כך שאם יש תקלות ליד פני השטח אלה יפריעו לזרימת המתכת הזו סביבן.

התיאוריה הועלתה לראשונה על ידי הפיזיקאי הבריטי אדוארד אפלטון שאמר כי "השדה המגנטי של כדור הארץ ישתנה על ידי שדות מגנטיים הנוצרים עמוק בתוך כדור הארץ, ליד תקלות".

איתור תקלות תת קרקעיות הוא מרכיב בסיסי בתהליך בדיקת הקווים. תקלות מתגלות על ידי איתור ופרשנות של אנומליות של התנגדות כדור הארץ הקשורות לחללים תת -קרקעיים, שברים, אזורים מינרליים ותכונות גיאולוגיות אחרות. דוגמאות לשיטות לאיתור תקלות תת קרקעיות כוללות מכ"ם חודר קרקע (GPR) ואינדוקציה אלקטרומגנטית (EMI).

הגיאולוג עשוי גם לזהות את קיומה של תקלה תת קרקעית על ידי ציון קיזוז בתכונות פני השטח כגון כבישים, גדרות או צינורות. קיומו של קיזוז עשוי להצביע על כך שהמיקום בו התרחשה ההפרעה נמצא בעומק מתחת לפני השטח.