לחלונות הנמצאים בחזית הבניין יש תפקיד כפול. מחד, הם מאפשרים לצפות בנוף מהקומות העליונות של הבניין וליהנות מאור שמש טבעי, ומאידך הן מהוות אלמנט עיצובי עבור המתבוננים בחלקו החיצוני של מבנה זה. לכן, ישנה חשיבות גבוהה לשמירה על ניקיון החלונות.

האתגרים בניקוי חלונות בקומה גבוהה

עם השנים מצטבר אבק ופיח בחלק החיצוני של החלון וטביעות אצבע ולכלוך בחלקו הפנימי. בעוד את חלונות הבניין קל לנקות מבפנים, את חלקם החיצוני של החלונות בקומות הגבוהים קשה לנקות. לכן, ניקוי חלונות בגובה הוא מאתגר ויש לבצעו באמצעות מומחים לדבר, היורדים באמצעות חבלי סנפלינג שנמתחים מגג הבניין ומבצעים את פעולת הניקיון.

מעבר לכך, ישנו אתגר נוסף. כיצד ניתן להעלות כמות גדולה של נוזלים וחומרי ניקוי למבנה ולשמור אותם בסמיכות לעובד המבצע פעולה זו? קיימות מספר דרכים לעשות זאת. באמצעות מתקנים הקשורים למנקה, צינורות שנמשכים מהבניין ומחוברים למגב מיוחד, או באמצעות זרנוק מים עם חומרי ניקוי המופעל על החלונות מרחוק. בקומות נמוכות ניתן להשתמש גם במכשור מיוחד, כמו: מגבים טלסקופיים וציוד נוסף. את הטכניקה המתאימה בוחרים לפי מבנה הבניין, הנגישות לחלונות וכמובן גובה המבנה.

צוות מיומן לביצוע העבודה וציוד איכותי

כדי לבצע את עבודת הניקיון חשוב לשכור חברה המעסיקה צוות מיומן שמתמחה בביצוע הסנפלינג עצמו ומסוגל לעבוד בגובה ללא בעיה. יש לזכור כי המנקה צריך לנוע בקלות ולשלוט היטב בציוד הניקיון. בסוף התהליך חשוב לנקות את השמשה היטב כדי שפעולת הניקיון עצמה לא תשאיר כתמים כעורים על המבנה.

חברות ניקיון אלה כמובן דואגות לביטוח של העובדים המבצעים את המשימה המסוכנת הזו, ומבצעים הכשרות תקופתיות כדי לוודא שכל תהליך הניקיון מתבצע באופן בטיחותי וללא תקלות.

את הצוות המנקה ילווה בדרך כלל צוות שדואג לחבר את ציוד הסנפלינג למקום יציב בבניין, וכמובן שלא ניתן לחברו למרפסות שעשויות להתנתק מהמבנה. לכן, ישנם תקנים מחמירים לגבי אופי הציוד, עובי הכבל המחזיק את העובד, בדיקה של יציבות חיבור הכבל וכדומה. כמובן שגם הציוד עצמו נבדק היטב כדי לוודא שהוא אינו בלוי ועשוי לסכן את המשתמשים בו.

חומרי ניקיון מתאימים

חשוב לדעת כי כאשר משתמשים בשירותיה של חברה מקצועית בתחום זה נהנים לא רק מעובדים מיומנים וציוד מתאים אלא גם מחומרי הניקיון הטובים ביותר לחלון. כך, שבסוף העבודה הבניין נראה מפואר ומבריק גם מבפנים וגם מבחוץ. הניקיון יכול להישמר לתקופה ארוכה יותר ודיירי הבניין או המבקרים שבו ייהנו מאורה של השמש, ללא אבק החוסם את קרניה.

לסיכום, כאשר רוצים לנקות חלונות בגובה רב חשוב להיעזר בציוד מתאים ובחברה מקצועית, עם עובדים המיומנים בביצוע פעולות הניקיון. בחלק מהפעמים פעולה זו תתבצע באמצעות סנפלינג ובאחרות באמצעות ציוד טלסקופי מתאים. לאחר ניקיון החלונות, המבנה יראה מצוחצח, מבריק וחדש.