התהליך לאיתור נזילות ביוב אינו פשוט והדרך הטובה ביותר לאתר אותן היא להשתמש ברחרח הידראולי טוב. למכשיר הזה יש אף שיכול לרחרח את המקבילה לזיעה אנושית או שתן – הריח המתוק הזה של ביוב.

המרחרחים ההידראוליים פועלים על ידי "מרחרחים" עם האף באוויר ואז משווים את הריח הזה למאגר מידע פנימי.

תהליך איתור נזילות ביוב אינו דבר שאנו מקפידים עליו. בריאות ובטיחות האנשים והסביבה סומכים עלינו למצוא ולתקן אותם במהירות.

תהליך זה מתחיל בתוכנית מעקב בת חמישה שלבים. זה כולל:

1) קביעה היכן עשויות להיות דליפות שפכים פוטנציאליות;

2) ניטור כל קווי הביוב הראשיים, צינורות שפכים, ואזורים אחרים לזרימת שפכים;

3) בדיקת אדמה סביב כל דליפה פוטנציאלית שזוהתה כדי לחפש פתוגנים אנושיים או חומר צואה;

4) ניטור רמות קול בתחומי דאגה ספציפיים; 2) הפעלת מערכת מעקב מצלמות 24 שעות ביממה.

ניתן לאתר נזילת ביוב על ידי חיפוש אחר הסימנים הבאים.

תהליך איתור נזילות ביוב יכול להיות מסובך. גלאי נזילות ביוב חיוניים לתהליך איתור הנזילה.

איתור נזילות ביוב הוא תהליך מורכב ודורש ידע, מקצועיות ומיומנות רבה יחד עם זאת הוא מחייב שימוש במגוון כלים מסורתיים לצד כלים טכנולוגיים מתקדמים.

גלאי נזילות ביוב הוא מכשיר המנטר שינויים בלחץ הקרקע. הוא מחובר לאזור קרקע שעליו עלולים לזרום ביוב, והוא מזהה כל שינוי פתאומי בלחץ הנגרם משבר בצנרת מתחת לאדמה.

השינוי הפתאומי הזה מתריע בפני הרשויות על מיקום ההפסקה כדי שניתן יהיה לתקן אותה.

נזילות ביוב עלולות לגרום לצרות רבות עבור השכונה שלך. הם עלולים לגרום לריחות רעים ולתנאים לא סניטריים, כמו גם לסיכונים בריאותיים אפשריים. גז ביוב ידוע לשמצה בעייתי מכיוון שהוא עלול להוביל לפיצוצים ולגרום לאנשים לחלות. זה לא משהו שאתה רוצה להתעסק איתו.

למרבה המזל, ישנן דרכים רבות לגלות נזילות ביוב ולהציל את השכונה שלכם מההשלכות הרות אסון של צנרת דולפת או קו ביוב שבור. אם אתה רוצה להיות מוכן ולדעת מה לעשות אם זה יקרה, אז המאמר הזה הוא בשבילך. נבדוק את כל הדרכים השונות שבהן תוכל לזהות נזילות ביוב, כולל איך תהליכים אלו עובדים והיתרונות של כל שיטה.

תהליך איתור מקורות דליפות ביוב ממערכת ביוב סניטרית נעשה על ידי זיהוי מיקום דליפת ביוב לפי חתימות גז הקרקע שלה.

זה נעשה על ידי הצבת חיישן נקודה קבועה על הקרקע ליד מכסה הביוב ולאחר מכן המתנה של כמה שעות כדי לראות אם מזוהה פליטת גז מתאן. אם אין פליטות אז סביר להסיק שלא קיימת דליפה. אם יש פליטות, ניתן לזהות מיקום אחד או יותר שבו עשוי להתקיים צינור דולף.

מערכות ביוב תת קרקעיות, הנקראות לרוב ביוב סניטרי, אוספות ומובילות מים משומשים ושפכים הרחק מבתים ועסקים. ביוב בדרך כלל קבורה מתחת לאדמה בצינור עשוי בטון, מתכת או פיברגלס. נזילה עלולה לגרום לזרימת שפכים גולמיים לבתים סמוכים או למי התהום, המהווים מקור למי שתייה עבור אנשים רבים.

ניתן לזהות נזילות ביוב במגוון שיטות לרבות בדיקת צבע, חתך צינורות לזיהוי סדקים או שברים במשטח הצינור באמצעות מכשירי סאונד אקוסטיים או הורדת מצלמה מכשירנית למערכת הביוב לאיתור סדקים או כשלים מכניים בפנים.